Przejdź do treści strony

Restauracja i Hotel Kasper Suski

Mieszczą się na parterze renesansowego Zamku w Suchej Beskidzkiej, pięknym miasteczku leżącym w małej kotlinie na skraju Beskidu Makowskiego i Beskidu Małego.

Restauracja & Hotel „Kasper Suski” wzięły swoją nazwę od krakowskiego złotnika włoskiego pochodzenia Gaspare Castiglione, będącego niegdyś właścicielem dóbr w Suchej Beskidzkiej i okolicy oraz budowniczym zamku.

TomaszTomasz
10:03 13 Jul 23
Restauracja super, obsługa na najwyższym poziomie,i co ważne szefowa kuchni ponad wszystko!!! Jedzenie bardzo dobre doprawione polecam tatar z pstrąga i sandacza z ryżem.
AniaAnia
12:06 09 Jul 23
Jedzenie bardzo dobre, ceny adekwatne do lokalizacji przy Zamku. Smaczne drinki. Niestety bardzo długo czekaliśmy na obsługę z przeniesieniem menu przez to czas oczekiwania się wydłużył.
Dariusz NowakDariusz Nowak
13:06 02 Jun 23
Kilka miesięcy temu byłem gościem hotelu i nie polecam. Natomiast kilka dni temu byłem w restauracji i muszę przyznać,że mają naprawdę dobre jedzenie w przystępnej cenie!Naprawdę smacznie zjadłem w pięknym otoczeniu zieleni. Restauracje polecam na 100%Jeśli chodzi o hotel,to odradzam.
Robert DybowskiRobert Dybowski
16:30 02 May 23
Pięknie położony i utrzymany zamek - hotel, pokoje czyste, zadbane i gustownie urządzone w duchu epoki powstania zamku. Wielkim plusem jest widok zamku z okna pokoju zwłaszcza wieczorem kiedy jest oświetlony, daje to niepowtarzalny klimat.Parking rewelacja, utwardzony, pod zamkiem i strzeżony, ogrodzony.To były plusy.Z minusów należy niestety zwrócić uwagę na fatalne śniadanie, nie jestem przyzwyczajony do tak ubogiej oferty, masło, chleb, trzy plasty wędliny, tyle samo sera oraz okazyjnie jajko z majonezem lub odrobina białego sera, kilka plastrów pomidora i ogórka a do tego mała kawa. Dla mnie to duży zawód. Bywało znacznie lepiej w innych hotelach. Jeśli chodzi o ofertę samej restauracji wybór również nie powala. Podsumowując hotel jest ok a restauracja "taka sobie", jest śniadanie ale jakby go nie było :-)
Kasia S.Kasia S.
20:28 04 Mar 23
Zamek jest piękny, restauracja klimatyczna. Stoły są elegancko zastawione, Pani kelnerka od razu zapaliła nam na nim świeczkę. Na jedzenie czekaliśmy dość długo, ale był spory ruch i większe rezerwacje. Jedzenie było pyszne i ładnie podane. Dostaliśmy krzesełko do karmienia dla córki, obsługa jest bardzo miła i profesjonalna. Mogę śmiało polecić to miejsce.Małym minusem są łazienki, moim zdaniem wymagają odświeżenia.
js_loader
O nas - Widok na zamek

Obiekt charakteryzuje doskonała atmosfera, gustowny wystrój wnętrz oraz znakomite położenie niedaleko Krakowa, Zakopanego, Bielska-Białej, Oświęcimia, Żywca, Zawoi i Wadowic. Restauracja zlokalizowana jest w zachodnim skrzydle zamku, hotel zaś w jego skrzydle północnym. Każdy kto chciałby w nietuzinkowym wnętrzu, przy miłej muzyce i przyjemnej atmosferze zjeść dobrą, nie tylko staropolską kuchnię, będzie serdecznie i mile widziany w naszej zamkowej restauracji.

O nas - restauracja na zewnątrz

Oczekują tu na Gości cztery gustownie i stylowo urządzone sale, mogące pomieścić do 120 osób.  Od wczesnej wiosny do późnej jesieni do dyspozycji Gości jest położony na uboczu restauracyjny ogródek, gdzie na świeżym powietrzu rarytasy naszej kuchni smakują jeszcze lepiej. Na specjalne życzenie udostępniamy szałas grillowy. Bezpośrednio z ogródka można przejść do zabytkowego, przyzamkowego parku.

O nas - rysowany

Kilka słów o zamku w Suchej Beskidzkiej

Zamek w Suchej Beskidzkiej, zwany również „Małym Wawelem”, to renesansowa perła architektury, która przez wieki była domem dla wielu znanych rodów, takich jak Castiglione-Suscy, Komorowscy, Wielopolscy, Branicki i Tarnowscy. Zamek jest położony u stóp góry Jasień, niedaleko ujścia Stryszawki do Skawy, kilkaset metrów na północ od centrum miasta.

O nas - Kasper Suski

Jego historia sięga XVI wieku, kiedy to Kasper Suski zbudował na tym miejscu kamienny dwór o charakterze obronnym. W 1608 roku zamek przeszedł w ręce Komorowskich, którzy przeprowadzili znaczną rozbudowę, tworząc trójskrzydłowy układ zamku, który przetrwał do dzisiaj. W XVIII wieku Anna Wielopolska dobudowała dwie wieże i zmodernizowała wnętrze zamku. W 1843 roku zamek został kupiony przez Aleksandra Branickiego, który przeprowadził generalną restaurację zamku.

Zamek ma prostą, trójskrzydłową konstrukcję, z otwartym na wschód dziedzińcem, ozdobionym czterema wieżami. Wnętrze zamku kryje wiele skarbów, w tym Salę Marszałkowską, gdzie odbywały się wielkie uroczystości dworskie, oraz kaplicę zamkową, znajdującą się w wieży zegarowej.

Obecnie zamek jest siedzibą Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej. Na terenie zamku znajduje się również Miejski Ośrodek Kultury oraz hotel i restauracja „Kasper Suski”. W 1996 roku zamek został przekazany miastu Sucha Beskidzka do użytkowania.

W sąsiedztwie zamku, od jego południowej strony, znajduje się obszerny park o XIX-wiecznym założeniu. W parku przeważają typowe dla Polski drzewa: jesiony, dęby, lipy oraz graby. Między drzewami przepływa kilka strumyków, nad którymi przerzucono kamienne mostki.

Zamek w Suchej Beskidzkiej to nie tylko architektoniczne arcydzieło, ale także miejsce o bogatej historii, które przez wieki było świadkiem wielu ważnych wydarzeń. Dziś stanowi ważne centrum kultury i turystyki, przyciągając zwiedzających swoją niepowtarzalną atmosferą i pięknem.

O nas - Widok na Kasper Suski

Wizyta Roberta Makłowicza w 2023 r.

Miło nam pochwalić się, że naszą restaurację odwiedził znany krytyk kulinarny, Robert Makłowicz. Z wielkim entuzjazmem skosztował naszych specjałów – placków ziemniaczanych oraz żuru stryszawskiego. Jego pochwały i uznania dla smaku oraz jakości naszych dań są dla nas niezwykle cennym wyróżnieniem. To wizyta, która zaszczyca nas i motywuje do dalszego doskonalenia naszej oferty kulinarnych doznań.

Zapraszamy do kontaktu

Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszej restauracji i hotelu. Bez względu na to, czy planujesz zarezerwować stolik w restauracji, zorganizować wyjątkowe przyjęcie czy zatrzymać się u nas na noc, nasz zespół jest gotowy, aby Ci pomóc.

Kontakt